چرا باید به آذربایجان سفر کنید؟

آذربایجان در قسمت جنوبی قفقاز بین قاره‌ی اروپا و آسیا قرار گرفته است و با کشورهای روسیه، گرجستان، ارمسنتان، ایران و ترکیه هم‌مرز است. معماری به‌کار رفته در خیابان‌های این شهر تلفیقی از اروپا و آسیا می‌باشد و تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی در تور آذربایجان فراهم می‌شود. فرهنگ مردم آذربایجان بسیار نزدیک فرهنگ ایرانی است و در بسیاری از فنجان‌ها طرح‌های پارسی نقش بسته است. آذربایجان اولین کشور اسلامی بود که حاکمیت سکولار و دموکراتیک را در سال ۱۹۱۸ به رسمیت شناخت. امروزه آذربایجان به یکی از قطب‌های گردشگری در دنیا تبدیل شده است و هرساله هزاران گردشگر خارجی از جمله کشور خودمان از این کشور بازدید می‌کنند. چرا باید به آذربایجان سفر کنید؟

زمانی که برای اولین بار به این کشور سفر می‌کنید و نکته‌ای که نظر شما را در تور باکو به خود جلب می‌کند فرودگاه مدرن شهر باکو است. فرودگاه بین‌المللی باکو یکی از بهترین ۵ فرودگاه بین‌المللی در جهان است و به‌طور متوسط سالانه بیش‌از ۳ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند و امکانات آن مطابق با استانداردهای جهانی می‌باشد. این فرودگاه به‌عنوان یکی از شاه‌راه‌های ارتباطی بین ۴ گوشه‌ی جهان با منطقه‌ی قفقاز و کشورهای اطراف آن محسوب می‌شود.

چرا باید به آذربایجان سفر کنید؟
چرا باید به آذربایجان سفر کنید؟

همچنین به‌یاد داشته باشید که آذربایجان کشور ارزانی است و هزینه‌ی اقامت در هتل‌های این کشور به نسبت از سایر کشورها اعم از ایران، گرجستان و ارمنستان بسیار پایین‌‌تر است. رستوران‌های زیادی در کنار مراکز خرید شیک در شهر قرار گرفته‌ است و بسیاری از گردشگران به‌منظور خرید به این کشور سفر می‌کنند. در مواقع مشخصی از سال برندهای مطرح و نام‌آشنا در جهان کالاهای خود را با درج تخفیف‌های استثنایی عرضه می‌کنند.

مطلب مشابه :  بازنمایی چیست؟

به‌یاد داشته باشید در طی سفر حتماً از غذاهای محلی این کشور لذت ببرید. بسیاری از غذاهای محلی این کشور تلفیقی از فرهنگ‌های اروپایی و آسیایی را در دل خود گنجانده است و در تهیه‌ی آن‌ها از سبزیجات استفاده شده است. از جمله غذاهای محلی آن می‌توان به رشته‌پلو، قوربه‌تی، خشیل، لوبیه پلو (لوبیا پلو) و سوتلوآش اشارعه کرد. در دسته‌ی شیرینی‌جات این آذربایجان بسیار مطرح است و شیرینی اهری، قرابیه و یوخا بسیار معروف هستند.