می 14, 2021

دانلود پایان نامه ارشد با موضوع هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


فاصله سه متری با تقریب خوبی فرد مورد نظر را می یابیم، اما اگر فاصله بیشتر گردد ضریب خطای یافتن هدف نیز بیشتر می گردد تا جایی که در فاصله چهار متری تقریبا چهل و هشت درصد فرد را حس کرده و پنچاه و دو درصد فضای اطراف آن را حس می کند و جواب را اشتباه اعلام می کند. پس مکان مناسب سنسور بر روی دیوار 4 متری می باشد. شکل (2-10) موقعیت فرد را در پهنای دید سنسور در این دو حالت نشان می­دهد.


برای یافتن بهترین نقطه برای قرار دادن سنسور بایستی به نکاتی توجه نمود، مانند اینکه سنسور در کجای فضای مورد نظر قرار داشته باشد، و یا اینکه ارتفاع قرار گیری سنسور چقدر باشد. برای اینکه بیشترین محدوده را حس کنیم بایستی سنسور در ارتفاع متوسط قرار دهیم و طبق آزمایشات انجام شده بهترین ارتفاع 110 سانتیمتری از سطح زمین می باشد، که ارتفاع استاندارد نصب کلید های روشنایی نیز می­باشد، و زاویه آن را موازی سطح افق قرار داده تا بهترین پوشش را داشته باشد. البته لازم به ذکر می باشد که سنسور را در هر موقعیت و زاویه ای قرار دهیم مقداری فضای کور خواهیم داشت که کوشش بر این می باشد این فضا حداقل مقدار خود گردد. برای اینکه بتوان کل فضای اتاق را پوشش داد لازم می باشد که سنسور بر روی پایه خود چرخش داشته باشد و فضای اتاق را با سرعت مناسبی اسکن کند. شکل (2-11) موقعیت سنسور و زاویه چرخش آن را برای اسکن کردن محیط مورد اندازه گیری نشان می­دهد.


هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.