ژانویه 19, 2021

دانلود پایان نامه ارشد درباره واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


گردید. چند فرهنگ دوزبانۀ دیگر را نیز افراد مستقل گردآوری و چاپ کرده­اند که در زمینه­های فیزیک، آناتومی، گیاه­شناسی، زیست­شناسی، بازرگانی، هیدرولوژی، جغرافیا و غیره می باشد.


گروه دیگری که در ایسلند واژه­گزینی می­کند شامل افرادی می باشد که در چارچوب همکاری با کشورهای اروپایی کار می­کنند. بزرگ­ترین طرح در این مورد در زمینۀ واژه­های کشاورزی به هشت زبان می باشد که بیش از 12000 واژۀ ایسلندی را در بر می­گیرد. فرهنگ­های چندزبانۀ دیگر در زمینۀ جهانگردی، نساجی، تئاتر، آموزش، مدیریت و سیستم­های گرمایش منطقه­ای در دست تهیه می باشد.


در سال 1370/1991 اولین دورۀ مقدماتی واژه­گزینی با همکاری دانشگاه ایسلند تشکیل گردید. این دوره برای مدرسان و پژوهشگران در دانشگاه تشکیل گردید تا علاقۀ آن­ها را به واژه­گزینی افزایش دهد و آن­ها را با روش­های واژه­گزینی آشنا کند. در این دوره 26 نفر شرکت کردند. مؤسسۀ زبان ایسلندی یک دفترچۀ راهنمای واژه­گزینی منتشر کرده­می باشد که شامل نظریۀ  واژه­شناسی، تشکیل واژه­ها و نرم­افزارهای رایانه­ای برای ثبت و پردازش اطلاعات واژه­شناختی می باشد. این نرم­افزارها در اختیار گروه­های واژه­گزینی قرار داده شده­می باشد (منصوری، 1390).


2-8-2. واژه­گزینی در هند


کارگروه واژه­های علمی و فنی که پس از کسب استقلال و قانونی شدن زبان هندی در هند و به مقصود رشد و


واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.