ژانویه 20, 2021

دانلود پایان نامه ارشد رشته مکانیک هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


تنظیم دستی دمای محیط، در صورت افزایش دما بیش از دمای تنظیم، سیستم تبرید روشن می­گردد و در صورت کاهش دما کمتر از مقدار تنظیم شده، سیستم تبرید خاموش می­گردد. اگر چه این روش در کاهش مصرف انرژی تأثیر بسزایی دارد؛ اما همچنان دارای نواقصی می باشد. مهم ترین عیب این سیستم روشن شدن آن هم در صورت وجود و هم ودر صورت عدم وجود افراد در محیط مورد نظر می باشد. این سیستم هوشمندی لازم را برای تشخیص حضور افراد در محیط را ندارد و نتیجتا حتی در صورت عدم حضور افراد در محیط اتاق سیستم روشن میشود. که این باعث مصرف بیهوده انرژی می­گردد.


در این فصل اصول هوشمند سازی سیستم های تبرید موجود بر اساس روشی جدید اظهار می­گردد. در این روش علاوه بر مانیتورینگ و کنترل دمای محیط، وجود و عدم وجود بشر در محدوده ی کاری تشخیص داده شده و در صورت عدم وجود بشر بعد از زمان معینی سیستم به حالت آماده بکار(stand by) در می آید و اگر فردی پیدا نمود گردید سیستم سرمایشی به کار خود ادامه می دهد، برای انجام این کار بایستی از سنسور مناسبی جهت یافتن افراد در محیط بهره گیری نمود. در قسمت های بعدی این فصل انواع سنسورهای موجود تشخیص بشر در بازار مطالعه شده و نهایتا یک سنسور مناسب برای ساخت سیستم هوشمند انتخاب می­گردد.


 


2-2 مطالعه انواع سنسورهای تشخیص بشر

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.