ژانویه 27, 2021

دانلود پایان نامه ارشد : هنر همگانی و جایگاه آن در ایران

<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنر همگانی و جایگاه آن در ایران


تکه ای از متن پایان نامه :


مجسمه سازي در ابعاد بزرگ، که غالباً از اسب هاي برنزي پارک ها وپيکره هاي عمومي گذشته، بسيار دور می باشد، اخيراً به غیر از هميشگي فرهنگ چشم اندازه هاي شهري تبديل شده می باشد. در واقع اين نوزايي معاصر هنر همگاني نخستين تجديد حيات عمده هنر شهري در پنجاه سال گذشته می باشد.


از پيش از جنگ جهاني اول، که مکتب هنري نئوکلاسيک چشم اندازها را با مجسمه هاي عمومي لبريز مي­ساخت، فعاليت هنري تا بدين حد چشمگير نبوده می باشد. گذشته از تجربه اي اندک با مايه هاي اجتماعي در نقاشي ديواري، که در دهه چهل توسط برنامه هنر دولتي دبليو پي اي رهبري گردید مفهوم هنر همگاني تا حد زيادي خفته ماند.


محبوبيت امروزين مجسمه سازي همگاني در واقع ريشه در دهه پنجاه داشت. وقتي مجموعه چشمگير مجسمه هاي بزرگ و جوش داده ديويد اسميت به صحنه هنر پا گذاشت،(تصاوير صفحات198و199) مردم به قدرت هيجان انگيز اثر هنري  در ابعاد بزرگ و درهواي آزاد  آگاهي يافتند. عادت اسميت در مورد گذاشتن آثار کامل شده و در محوطه هاي باز و وسيع اطراف استوديويش در بولتن لندينگ در ايالت نيويورک، برخي از روساي موزه ها وکارمندان عالي رتبه را متقاعد ساخت که اين نوع هنر مي تواند به صورتي موثردر بيرون از ديوارهاي موزه اقدام کند. در واقع اين سازه هاي بزرگ و براق از فولاد ضدزنگ  همتاي نقاشي پرتحرک و اکسپرسيونيستي انتزاعي آن دوران در مجسمه سازي  فقط مي توانست در هواي آزاد متصور گردد. در اواسط دهه شصت مجسمه سازي در ابعاد بزرگ به راه افتاده بود، بسياري از هنرمندان اکنون ديگر با بسياري از مواد صنعتي قطعات بزرگي مي ساختند  اما استقبال عامه از اين هنر و نظام پخش آنها همچنان ناقص بود. مردم براي تفکر و دريافت ميزان و معناي احتمالي اين آثار پر راز و رمز، نياز به زمان داشتند.( هواردجي ، اسماگولا ، 1381 ،  20 ،21 )


هنر همگاني و جايگاه آن در ايران91برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : هنر همگانی و جایگاه آن در ایران]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.