ژانویه 19, 2021

دانلود پایان نامه ارشد: هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات

<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :


واژه هوش هیجانی نخستین بار درسال 1990توسط دکتر پیتر سالودی از دانشگاه یل ودکتر جان مایر از دانشگاه نیو همیشایر مطرح شده می باشد.


هوش هیجانی به عنوان یک مفهوم جدید در روان شناسی حاصل در هم تنیدگی دو ذهن هیجانی وعقلانی می باشد. هوش هیجانی ارتباط متقابل عقل و احساس می باشد واز آنجا که بشر ها به طور غالب نه به طور عقلانی هستند و نه احساسی از قابلیت فرد برای انطباق با محیط اطراف وکنار آمدن با معضلات زندگی به کارکرد ترکیبی قابلیت های عاطفی وعقلانی بستگی دارد. .


امروزه هوش هیجانی موضوع مورد بحث بسیاری از تحقیقات وپژوهش های مربوط به مطالعه تفاوت های فردی شده می باشد. توانایی پیش بینی موفقیت های زندگی ونیز تأثیر اساسی این سازه در اغلب اختلالات روانی می تواند از علت های علاقه به مطالعه هوش هیجانی باشد. ماهیت آموزش پذیری، قابلیت یادگیری و قابلیت ارتقا و شکوفایی هوش هیجانی موجب گردیده تا به این پدیده بیش از پیش توجه گردد لذا در این پژوهش برانیم که میزان تاثیر آن را بر پیشرفت تحصیلی و بهداشت روان مورد مطالعه قرار دهیم واینکه چگونه از این پدیده می توانیم برای ارتقای سطح و کیفیت تحصیل و بهبود بهداشت روان جامعه کمال بهره گیری را بکنیم .


در حقيقت، اين هوش مشتمل بر شناخت احساسات خويش و ديگران و بهره گیری از آن براي اتخاذ تصميم‏هاي مناسب در زندگي می باشد؛عاملي می باشد كه هنگام شكست، در شخص ايجاد انگيزه مي‏كند و به واسطه داشتن مهارت‏هاي اجتماعي بالا، منجر به برقراري ارتباط خوب با مردم مي‏گردد. نظريه «هوش هيجاني» ديدگاه جديدي درمورد پيش‏بيني عوامل مؤثر

هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.