دانلود پایان نامه ارشد واکنش آریل گلی اکسال ها با دی آمین های مختلف تحت شرایط مایکروویو

پایان نامه حقوق

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واکنش آریل گلی اکسال ها با دی آمین های مختلف تحت شرایط مایکروویو 

تکه ای از متن پایان نامه :

2و3-[b پیرازین(4) و پیریدو ]3و4- [b پیرازین (5) برای تومورهای بدخیم ودرمان بیماری های مرتبط با تکثیر سلولی آسیب رساننده مورد بهره گیری قرار              می گیرند]2[.

پیریدو ]2و3-[b پیرازین می ­تواند به عنوان پایه ­ی اصلی ترکیبات تولید شده برای جلوگیری از عروق سازی توسط سلول های سرطانی در قسمت سرطانی شده اقدام کند ]3[. همچنین مشتقات­پیریدو ]3و4-[b پیرازین نیز ­­علاوه ­بر­کاربردهای       ­دارویی، به عنوان بازدارنده برای پلیمریزاسیون در محدوده ی ماکرومولکول ها اقدام می کنند]4[.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اما اگر از 1و2-دی آمینو آلکان (14) بهره گیری گردد، حضور اکسنده برای هیدروژن گیری و ایجاد ترکیب آروماتیک ضروری می باشد تا 2و3-دی هیدرو پیرازین (15) تولید شده در مرحله اول را به محصول نهایی تبدیل کند:

 

از بهترین اکسنده های ملایم برای واکنش بالا می توان به  MnO2در  EtOH/KOHاشاره کردکه فقط سبب هیدروژن زدایی می گردد]6[.

1-1-1. بهره گیری ازترکیب-آمینو کربونیل:

در واکنش دو مولکول آمینو کربونیل (16) با حمله­ی گروه­های آمین مولکول اول به گروه­های کربونیل مولکول دوم پیرازین مورد نظر ایجاد می­گردد که برای بدست آوردن ترکیب آروماتیک نیاز به حضور اکسنده برای تبدیل 2و5-دی هیدروپیرازین (17) به پیرازین هست ]5[.

 

واکنش آریل گلی اکسال ها با دی آمین های مختلف تحت شرایط مایکروویو92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>