ژانویه 20, 2021

دانلود پایان نامه با موضوع هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :

آگاهی از ظرفیت ها ی مثبت و منفی، یکی از موارد برجسته ی خودآگاهی می باشد. چنان چه نیل به منزلت والایی همچون انتساب به اهل بیت «علیه السلام»را یکی از آرمان های برجسته ی هر مسلمان2-1-1-1-3- محورهای خودآگاهی:


خودآگاهی محورهای گوناگونی دارد که مهم ترین آن عبارتست از :


2-1-1-1-3-1- حقوق شناسی:


چنان چه بشر از حقوق خویش و دیگران آگاهی یابد؛ روابط اجتماعی اش را بر اساس موازین صحیحی تنظیم می کند.


2-1-1-1-3-2- ظرفیت شناسی:


آشنایی فرد با قابلیت ها و توانمندی هایش بخش دیگری از خودآگاهی وی را شامل می گردد. این آشنایی در صورتی که با سپاسگذاری از خدای متعال همراه گردد، باعث افزایش نعمت های الهی می گردد: «اگر شکرگذاری کنید،(نعمت خود را )بر شما خواهم افزود.» در آموزه های دینی سفارش شده ایم که از نعمت های الهی بهره گیری ی لازم را ببریم. پیامبر بزرگوار اسلام می فرماید:از نعمتی که خدا به تو داده می باشد، بهره گیر»[1]


مقصود از خودشناسى، شناختن بشر می باشد از آن جهت که داراى استعدادها و نیروهایى براى تکامل انسانى می باشد؛  شناختى که همواره بستر حرکت به سوى مقصدى برتر را فراهم آورد. شناخت بشر از خویشتن چنان جایگاهى دارد که نزدیک به سى روایت براى اهمیت آن، در کتاب شریف غررالحکم از حضرت على علیه السلام نقل شده می باشد. حضرت علي[1].نهج الفصاحه،ترجمه مرتضي فريد تنكابني، تهران: دفتر نشر فرهنگ اسلامی. هفتم: 1376.ص627.


هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.