ژانویه 16, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


نياز به کوشش‌هاي آشكار ذهني دارد و بايد رابطۀ ميان صورت و معنا مشخص گردد.  1. اگرچه مي‌توان پذيرفت كه يادگيري ناخودآگاه و اتفاقي منبع اصلي آموزش واژه‌ها می باشد اما علاوه بر اين برخي راهكارهاي ديگر نيز بايد در آموزش واژه‌ها دخيل باشند تا تعداد مناسبي از آنها آموخته گردد. در انتخاب واژه‌هاي مناسب براي آموزش ميزان آشنايي نبايد تنها ملاك انتخاب باشد و بايد توجه كنيم كه ميزان اهميت و مفيد بودن واژه‌ها چه نقشي در انتخاب دارند. در ضمن بايد به واژه‌هايي كه در هر درس بايد آموزش داده گردد نيز توجه نمود. از آنجايي كه تنها منبع آموزش واژه درس‌هاي واژه­آموزي نيست و زبان­آموزان واژه‌هايي را در مطالعات اجتماعي و متون علمي مي‌آموزند پس بايد دقت گردد كه تعداد واژه‌ها در هر درس طوري انتخاب گردد كه زبان­آموزان بتوانند به­درستي آن­ها را بياموزند. نكتۀ ديگر اين می باشد كه توجه كنيم در هر مقطعي از آموزش واژه كدام واژه و به چه تعداد واژه بايد آموزش داده گردد. اما بايد پذيرفت كه هيچ معيار خاصي در هفته كافي می باشد (اشميت و اشميت[1] ، 1995 : 140؛ به نقل از قپانداري، 1378 : 107).


مسئلۀ اساسي در آموزش واژه‌ها اين می باشد كه اندازۀ بهينۀ واژه‌ها كه يك زبان­آموز بايد بياموزد تا بتواند به اهداف ارتباطي خود برسد چقدر می باشد و سؤال[1]  Schmitt, N. and Schmitt, D.
واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.