می 10, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :


چندگانه شامل انواع متفاوتي از هوش، مانند هوش شخصي، هوش ميان‌فردي و هوش درون فردي می باشد.


شايد بتوان گفت كه روون بارون (1988م) اولين كسي می باشد كه گام‌هاي نخستين را براي ارزيابي هوش هيجاني به عنوان معياري از سلامت برداشته می باشد. وي در رساله دكتري خود اصطلاح ضريب هيجاني را در مقابل بهره هوشي به كار برده می باشد. اين، درست زماني می باشد كه اصطلاح هوش هيجاني هنوز معروفيت عمومي پيدا نكرده و هنوز سالوي و ماير اولين مدل هوش هيجاني خود را به چاپ نرسانده‌اند. بارون (2000م) اينك هوش هيجاني را به عنوان مجموعه‌اي مشتمل بر دانش هيجاني و اجتماعي و توانايي‌هايي مطرح مي‌كند كه بر توانايي عمومي ما در برخورد مؤثر با خواسته‌هاي محيطي تأثير مي‌گذارند. اين مجموعه، شامل مواردي می باشد كه عبارت‌اند از:


توانايي آگاه بودن، فهميدن و بيان كردن خود،


توانايي آگاه بودن، فهميدن و برقراري ارتباط با ديگران،


توانايي برخورد با هيجان‌هاي شديد و كنترل سائق‌ها و تكانه‌هاي دروني،


توانايي سازگاري با تغيير و حل مشكلات شخصي يا اجتماعي.


پنج حوزه مطروحه در مدل وي عبارت‌اند از: مهارت‌هاي درون فردي، مهارت‌هاي ميان فردي، سازگاري، مديريت استرس، و حال عمومي. بالأخره در سال 1990م پيتر سالوي و همكارش جان ماير كه در حال حاضر در دانشگاه نيوهمپشاير[1]كار مي‌كنند، مقاله خود با عنوان «هوش هيجاني» كه بيشترين تأثير را در حوزه تئوري هوش هيجاني برجا گذاشته، به چاپ رساندند.[2]


. New Hampshire.1


[2]. فاطمي، محسن.پيشين ص 43-39.


هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.