ژانویه 20, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد درباره واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


زمان­دار با پرسش و خواندن مکرر می­شوند. فعالیت­های روان­نویسی در 10 دقیقه می باشد که زبان­آموزان برای محتوا و مقدار متن بازخورد مثبت دریافت اما زیرا هنوز فرهنگ بومی خود را بسیار برتر از فرهنگ و تمدن فرنگ می­دانستند، در نهایت  بی­توجهی با آن مواجه می­شدند و آن را کاملاً نادیده می­گرفتند. اکنون که با دید تاریخی به این دوران نگاه می­کنیم، متوجه می­شویم که نوعی غرور کاذب در ما وجود داشته که به نادیده­انگاری منجر شده­می باشد. بر اثر این غرور کاذب و نادیده­انگاری ناشی از آن، ما چند قرن به غفلت تاریخی خود استمرار بخشیده­­ایم.


2-7-2. بهت


این دوره با نهضت مشروطه آغاز می­گردد و با تأسیس دانشگاه تهران (1311) و فرهنگستان زبان (1314) خاتمه می­یابد. در این مرحله، فارسی­زبانان در بهت، حیرت و گیجی محسوسی به سر می­برند و تکلیف خود را با فرهنگ، تمدن و زبان غالب فرهنگی نمی­دانند. خان­والده­سرایان به یک راه می­روند، شعوبیۀ جدید راه افراطی دیگری را انتخاب می­کند و دارالفنونیان در زمینۀ علوم کوشش­های ارزشمندی می­کنند که طبیعتاً ابتدایی می باشد. زمزمۀ تأسیس آکادمی یا فرهنگستان همراه با تقاضا برای تعیین حد و مرز زبان فردوسی، سعدی و حافظ در روزنامه­های زمان احمد شاه انعکاس می­یابد. تعداد اندکی کتاب علمی به فارسی در می­آید. اما ساختار حکومتی جدید مجبور به کاربرد تعداد زیادی اصطلاح نظامی می باشد. سرانجام فرهنگستان اول تأسیس می­گردد. قبل از تأسیس فرهنگستان اول افراد و


واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.