ژانویه 25, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عربی واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


-3-3. روش­های تشخیص واژه­های پایه


به جرأت مي‌توان گفت كه متعارف­ترين روش كه براي تخمين واژه‌هاي پايه چه در ايران و چه در خارج از ايران انجام شده، روش بسامد­بنياد می باشد. سابقة اين روش در خارج به سال 1944 و در ايران به سال 1350 بر مي‌گردد. البته خود اين روش هم به لحاظ ابزار مورد­بهره گیری به دو نوع تقسيم مي‌گردد:  1. دستي: كه سابقۀ بيشتري دارد و تمام كارهاي آن با دست و كاغذ و قلم انجام مي‌گردد و وقت زيادي مي‌برد ضمن اينكه هزينۀ زيادي هم صرف آن مي‌گردد.
  2. رایانه­اي: كه نسبت به روش قبلي قدري ساده‌تر می باشد و از نرم­افزار رایانه­اي واژه­پرداز و نرم­افزار تحليل متن در آن بهره گیری مي‌گردد.


2-3-4. معیارهای تشخیص واژه­های پایه


برخي از معيارهاي متداول در تشخيص واژه‌هاي پايه عبارتند از:


2-3-4-1. جايگزيني نحوي


در اين معيار قابليت برخي واژه‌ها در جايگزيني به جاي ساير واژه‌ها سنجيده مي‌گردد؛ به طور مثال در گروه واژه‌هاي: gormandize (باولع خوردن) ، stuff (لمباندن)، eat (خوردن) ، devour (بلعيدن)، dine (ناهار خوردن) و gobble (حريصانه خوردن) براي اشاره به هر يك از واژه‌ها مي‌توان از فعل “خوردن” بهره گیری كرد (زیرا داراي ويژگي‌ معنايي پايه می باشد) اما چندان مناسب نيست كه به جاي “خوردن” از هر يك از واژه‌هاي


واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.