ژانویه 21, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عربی درباره واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


رن­بونگ[1]، 1989: 2-4؛ به نقل از منصوری، 1390: 92). در سال 1311/1932 ادارۀ ملی برای گردآوری و ترجمه تأسیس گردید. از آنجا که جمهوری خلق چین به اهمیت تأثیر واژه­گزینی در گسترش علوم و فناوری واقف بود، فعالیت­های ادارۀ گردآوری و ترجمۀ فرهنگستان علوم چین ادامه پیدا نمود و در سال 1329/1950، کارگروه یکنواخت­سازی اصطلاحات علمی تأسیس گردید.


فعالیت­های واژه­شناسی در دوران انقلاب فرهنگی چین دچار رکود گردید اما امروزه دولت چین برای مطالعه و یکسان کردن واژه­های علوم طبیعی و فناوری اهمیت بسیاری قائل می باشد. هم­اکنون “کارگروه ملی برای یکنواخت­سازی واژه­های علوم و فناوری”[2] مطالعه و یکسان­سازی اصطلاحات موجود را به عهده گرفته­می باشد. این کارگروه دارای یک بخش پژوهش می باشد که به گردآوری واژه­ها و واژه­گزینی اشتغال دارد و گزارش فعالیت­های خود را در مجله­ای به نام پژوهش در واژه­های علوم طبیعی و فناوری[3] منتشر می­کند. فعالیت زیرگروه­های مختلف و مسائل مربوط به واژه­شناسی در این نشریه بازتاب می­یابد. به علاوه، این مجله در­بر­گیرندۀ نتایج پژوهش­های انجام­شده در زمینه­های خاص علمی و واژگانی و نیز ارتباط فرهنگی بین­المللی در جوامع واژه­شناسی نیز هست (همان: 92-93).


از زمان ایجاد کارگروه ملی برای یکنواخت­سازی واژه­های علوم و فناوری در سال 1364/1985، کار مطالعه و یکنواخت کردن واژه­ها به­سرعت گسترش[1] Renbong


[2]National Technical Committee for Standardization of Terms (NTCST)


[3]Research on National Science and Technology Terms
واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.