ژانویه 21, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته هنر با موضوع هنر همگانی و جایگاه آن در ایران

<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنر همگانی و جایگاه آن در ایران


تکه ای از متن پایان نامه :


در ميان اين يکنواختي و رکورد مدني، هنر و به ويژه مجسمه سازي تأثیر بسزايي در طراحي و فضاسازي شهري دارند، که اين چيزي وراي تزئين محض و زيبايي ظاهري می باشد. مجسمه سازي با گيرايي دروني و تصديق ارزشهاي زيبايي شناختي، نقشي بيش از کاربردصرف خواهد داشت.


پيکره سازي، با ارتقاي ميزان حظ بصري در محيط، باعث عدم تسليم ذهن به نظام هاي موجود


مي گردد. براي پي بردن به لزوم چنين چيزي، واکاوي سطوح زيرين پديدار شناسي براي کشف ارزش روان شناختي بصري، ضروري به نظر مي رسد. جنبه هاي ديداري اي که در معناي گسترده خود، تحت هنر عمومي در باره وجود فرد نيست، درمورد وجود ديگران می باشد. درمورد ذوق و سليقه هاي شخصي نيست، درمورد احتياجات ديگران می باشد. درمورد بيم و اميد هنرمند نيست، درمورد نشاط و خشنودي ديگران می باشد. درمورد شخصيت افسانه اي هنرمند نيست، درمورد جامعه سازي هنر می باشد. بنا نيست که حس کوچکي و بي اهميتي به مردم بدهد، بناست که حس تعالي و شکوهمندي به مردم بدهد.


بنا نيست که ميان فرهنگ متعالي و عموم مردم فاصله بيندازد، بناست که هنر را عمومي کند و هنرمند را هم يکي از عموم.


لغت «هنر» در عبارت «هنر عمومي» به حضور کارهاي عظيم الجثه هنري، در ميدان هاي وسيع شهري اشاره نمي کند و البته آن نيست که قاب مي گردد و به ديوار آويزان مي گردد. هنر عمومي آن می باشد که از طرف عموم تجربه مي گردد.


هنر عمومي، هنر عموم هم نيست. آن چنان که مثلاً هنر نازي هاي هيتلري و کمونيست هاي استاليني، هنر عموم بود. هنر عمومي، افسانه سازي و تخيل پردازي نمي کند، مشکل گشاي تمام مسايل اجتماعي هم نيست. هنر عمومي، جانشين کمک رساني هاي اجتماعي نمي گردد و جايش را هم هگرز، فضاي سبز کنار برج ها، پر نمي کند. امروزه، زیرا هنر، از چندين جهت متفاوت، هدف انتقاد قرار گرفته می باشد، هنرمندان بسياري شجاعت يافته زندگي منزويشان را ترک کرده، به زندگي هاي اجتماعي مشغول شده اند. از درون استوديوها بيرون آمده شهروند فعالي شده اند. هنر عمومي سعي مي کند تمام هنرها را، در دسترس عموم قرار دهد. هنر عمومي هنر آرام و بي تفاوتي نيست.


هنر عمومي، مانند مبلغ مذهبي، متعهد به انجام وظيفه مي باشد. در هنر عمومي، هنرمند، فن و مهارتش را به جامعه ارايه مي دهد و مقامي هم در جامعه به عنوان توليد کننده

هنر همگاني و جايگاه آن در ايران91برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : هنر همگانی و جایگاه آن در ایران]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.