دسامبر 4, 2020

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق درباره هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با نگرش بر فقه

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه


تکه ای از متن پایان نامه :


نداده اند بلکه آن را مقدمه ااعه فساد و فحشا دانسته و از این جهت که باعث جریحه دار کردن عفت و اخلاق عمومی می گردد حرام دانسته اند.ملاک حرمت ،افراد نیست بلکه ملاک، جریحه دار کردن عفت و اخلاق عمومی می باشد.(بای و پورقهرمانی،1388ص368)که این مهم بسیار تأکید شده می باشد زیرا در اکثر مواقع کنار زده شدن پرده عفت و اخلاق ،باعث بی بند و باری ،فساد و فحشا در جامعه می گردد،و فقها با این توجه آن را حرام دانسته اند.


 


 


پرداخت. خواهید دید كه این نوع جواب معارض با شأن و مقام انسانی می باشد.


2 – دلیل دوم: محتوا باعث تنزل شأن انسانی یا فساد اخلاقی و گناه صاحب محتوا، دریافت كننده و ارسال كننده می باشد.


اگر به تصاویر مستهجن از یك مرد یا زن نگاه گردد، آن شخص كه تصویر از آن او می باشد از جایگاه انسانی خود تنزل خواهد پیدا نمود. حرمت او شكسته می‌گردد. كرامت و شأن انسانی او نقض شده و همچون حیوانات تلقی خواهد گردید. حتی اگر آن تصاویر به وسیله خود او یا با رضایت خود او انتشار یابد. زیرا كرامت بشر امری نیست كه در اختیار خود او باشد تا بتواند آن را نقض كند. همان طور كه همه ما موظف هستیم از جسم خود محافظت كنیم و ضرر زدن به جسم نوعی بیماری روحی و نیز گناه شرعی محسوب می‌گردد، همه ما موظف هستیم در حفظ كرامت خویش کوشش كنیم زیرا كرامت بشر مانند آبروی بشر از امور معنوی و ودیعه‌ای الهی نزد او می باشد. خداوند متعال فرموده می باشد:

این مطلب را هم بخوانید :  دانلود پایان نامه ارشد با موضوع واژه‌نامه نجومی و تنجیمی بندهشن‌

وَ لَقَدْ كَرَّمْنا بَنی‏ آدَم‏(الاسراء-70) و به راستی ما فرزندان آدم را كرامت عطا كردیم.


روشن می باشد كه مخدوش ساختن كرامت بشر نیز نوعی بیماری روحی و نیز گناه شرعی محسوب می‌گردد.


به ویژه اگر از آن شخص تصویر برداری شده سوء بهره گیری شده باشد یا به او تعدی و تجاوز شده باشد، گناه مرتكب شونده یا نشر دهنده تصاویر بیشتر می باشد. مشاركت در بهره‌برداری از تصاویر چنین وقایعی مشاركت در تداوم آن، تعدی به شأن انسانی می باشد.این جواب لیبرالیستها یك مبنای فلسفی دارد. نزد لیبرالیستها والاترین ارزش انسانی آزادی می باشد. حدود آزادی را نیز خود آزادی تعیین می‌كند

هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه92برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.