ژانویه 20, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد واکنش تک­ ظرفی سه جزیی آریل­گلی­ اکسال­ ها با سیکلو هگزان-1و3-دی ­اون درحضور آمونیوم ­استات در حلال آب- اتانول، تحت شرایط رفلاکس

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واکنش تک­ ظرفی سه جزیی آریل­گلی­ اکسال­ ها با سیکلو هگزان-1و3-دی ­اون درحضور آمونیوم ­استات در حلال آب- اتانول، تحت شرایط رفلاکس


تکه ای از متن پایان نامه :


دوم؛ استراتژی­ های حفاظت گروه برای گروه های عاملی حاوی هیدروژن اسیدی ممکن می باشد کاهش یابد.


سوم؛ ترکیبات محلول در آب می­توانند در فرم ذاتی خود و بدون نیاز به تبدیل به مشتق آبگریز بهره گیری شوند، بعلاوه مراحل خسته کننده محافظت و محافظت زدایی از مسیر سنتزی حذف می گردد.


چهارم؛ انحلال فقط در آب، اثرات مفیدی را روی سرعت و انتخاب پذیری بسیاری از انواع واکنش ­ها نشان داده می باشد.


1-1. واکنش­های چند­جزئی


شیمیدان ها روش ­های متعددی را جهت تسهیل در سنتز ترکیبات پیچیده طبیعی خلق کرده اند. یکی از روش ­ها شامل فرایند پیوستن پیوند های ساده سازگار با یکدیگر و تشکیل پیوند­های متعدد میان مواد مختلف می باشد، مفهومی که از آن با نام واکنش­ های چندجزئی(MCRs)  دانسته می گردد. صرف نظر از طبیعت مکانیسمی آنها، در واکنش ­های تک­ظرفی چند­جزئی، سه ماده و یا بیشتر بطور همزمان وارد واکنش می­گردند (این واکنش­ ها بصورت واکنش ­های پشت سرهم، دومینویی و یا آبشاری نیز نامیده می شوند).


جالب می باشد که شیوه­ های مختلف واکنش ­های چند­جزئی دهه­ ها مورد بهره برداری قرار گرفتند. واکنش­ های چندجزئی به لحاظ صرف زمان، هزینه، انرژی و مواد خام کمتر که دستاوردهایی را در زمینه اقتصادی و زیست محیطی به دنبال دارد، مزایای مهمی را بعنوان روش ­های سنتز مرحله­ای ارائه می­نمایند. درعین حال، گوناگونی حاصل از این واکنش ­ها منجر به تهیه دسته مختلفی از مواد تنها با ایجاد اختلاف در مواد مورد بهره گیری می­گردد. بدلیل واکنش­پذیری منحصر به فرد گروه عاملی ایزوسیانید، واکنش ­های چندجزئی بر پایه ایزوسیانید، متنوع ­ترین واکنش ­ها از لحاظ تعداد و گوناگونی ترکیبات حاصله می باشند.


1-2. واکنش­های تک ظرفی


با وجود آنکه در 50 سال گذشته شاهد پیشرفت ­های چشمگیری در زمینه کشف واکنشگرهای جدید، واکنش ­های جدید و روش ­های سنتزی جدید بوده ایم،10 ابزارهای سنتزی شیمی آلی برای تهیه موادی هر چند کم اهمیت و در اشل کاربردی ناکافی به نظر می رسد.


یک روش مهم در نیل به این مقصود ترکیب دو یا چند واکنش مجزا و ایجاد یک واکنش تک­ ظرفی می­باشد. این روش که شامل مراحل مجزایی می باشد، به دو گروه عمده که مستقل از مکانیسم واکنش می باشد، تقسیم می گردد: واکنش های دومینویی و واکنش های متوالی.


در دومینو، (معمولابه دلیل پشت سرهم بودن یا آبشاری بودن به این نام گفته می گردد) واکنشگرها و کاتالیزورها با یکدیگر مخلوط می شوند و شرایط واکنش بصورتی تنظیم می گردد که توالی آن بطور مناسبی انجام گیرد و هر مرحله تشکیل پیوند به عملکرد واکنش پیش از خود بستگی دارد. در


واکنش تک¬ ظرفی سه جزیی آریل¬گلی¬ اکسال¬ ها با سیکلو هگزان-1و3-دی ¬اون درحضور آمونیوم ¬استات در حلال آب- اتانول، تحت شرایط رفلاکس92برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.