نوامبر 28, 2020

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


احتمالا” از جداره هاي داخلي لوله هاي کندانسور جدا شده از آن سلب گردد. گاز خشک و تميز پس از دراير وارد لوله مويي مي گردد. از آن جا که سطح مقطع لوله مويي بسيار کمتر از سطح مقطع کندانسور و يا ورودي دراير می باشد، گاز تحت فشار زياد به حالت مايع تبديل مي گردد، کمپرس کمپرسور، گاز مايع را از لوله مويي عبور داده و وارد اوپراتيور مي کند. تفاوت سطح مقطع دو محيط (سطح مقطع لوله هاي اواپريتور بسيار بيشتر از لوله مويي می باشد)به گاز جاري اجازه فوران داده و گاز در حال فوران توليد سرما مي کند. سرما، سطح اواپراتور را در اختيار گرفته و هوايي که توسط پروانه از اواپراتور به آن برخورد مي کند، اين سرما را وارد محيط مي سازد. فريون 22 پس از اواپراتور به لوله بر گشت کمپرسور باز مي گردد تا مجددا”مسير قبلي را طي نمايد. به اين ترتيب و به تدريج سرماي ايجاد شده در اواپريتور، دماي محيط را تحت تاثير قرار داده و محيط را معتدل و خنک مي سازد]11[.


وظایفی که کولر گازی بر عهده دارد به توضیح زیر می باشد:


همانطور که می دانیم، کولر گازی دستگاهی پر مصرف می باشد و سیکل ساده ای دارد، یعنی از یک موتور، کمپرسور و بدنه توزیع هوا در فضا یا همان صفحات تشکیل شده می باشد. آن چیز که که شرکت ها را به سمت تولید اینورتر کشاند، رفع نقیصه کولرهای گازی در مصرف بالای انرژی بود. اینورتر در واقع با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند می باشد. کمپرسورهای اینورتر عمدتا” با مبرد جدید410R- که سازگار با محیط زیست می باشد کار می کند و در نتیجه راندمان دستگاه بالاتر می باشد. کولرهای گازی اسپلیت مدل اینورتر بین 30 الی 50 درصد کم مصرف تر می باشند هرچند قیمت بالاتری دارند.

این مطلب را هم بخوانید :  پایان نامه کارشناسی ارشد واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

مزاياي اصلي سيستم اينورتر به توضیح ذيل می باشد:


هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.