می 10, 2021

هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات-دانلود پایان نامه

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :


برده ای ذلیل می گرداند،آبروی بشر را می ریزد و روزی را از بین می برد.[1]


-4-3-3-1-1-2تغافل و چشم پوشی:


تغافل و چشم پوشی از اشتباهات دیگران و با اخلاق خوش برخورد کردن بشر ضعیف را دارای اعتماد به نفس جلوه می دهد و بر عکس این مسئله هم صادق می باشد که عدم عفو و گذشت از عزت نفس بشر می کاهد.


1-1-2-3-3-5-توکل به خدا:


کسی که به خدا توکل داردهرگز یاس و ناامیدی به خود راه نمی دهد.توکل به خدا موجب خود باوری و داشتن حس ارزشمندی می گردد و در سایه ی این خودباوری بشر دارای اعتماد به نفس بالا شده.افرادی که خداوند را نیرومند و شکست ناپذیر می دانند در موقعیت های دشوار زندگی بر خداوند توکل می کنند، تا ناتوانی خود را با قدرت وشکست ناپذیری خداوند جبران کنند.[2]


-6-3-3-1-1-2مثبت اندیشی:


یکی از ارکان اعتماد به نفس می باشد. زیرا منفی گرایی باعث می گردد بشر به ناامیدی روی آورد و موفقیت های خود را نادیده بگیرد و فقط کاستی ها را ببیند.


-7-3-3-1-1-2مسئولیت پذیری:


پیامبر اکرم (ص)می فرمایند: «همه شما شبانید و همه شما در پرورش گوسفندان خود مسئولیت دارید. » حضرت در این روایت همه افراد را به نحوه فردی و اجتماعی مسئول کارهای خویش خوانده اند.[3]


[1]. همان: ج4،ص339.


3.اکبری،محمود.جوان،هیجان و خویشتنداری.گروه نویسندگان حدیث زندگی.قم:دارالحدیث.1385.صص117-123.


[3].مجلسي، محمد باقر.1404،ج72،ص38.


هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.