ژانویه 21, 2021

پایان نامه ارشد با موضوع هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با نگرش بر فقه

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه


تکه ای از متن پایان نامه :


تکنولوژی  و خصوصاً کامپیوتر و اینترنت علاوه بر مزایایی که دارند بی گمان پدید آورنده ی معضلات جدید یا تشدید کننده ی معضلات قدیمی نیز می باشند ویژگی های منحصر به فرد اینترنت مانند سهولت دسترسی به آن 24 ساعته بودن ، سادگی کار، هزینه پایین ، گمنام ماندن کاربران آن و….. همگی موجب استقبال عظیم مردم در سراسر جهان از آن شده می باشد.این خصوصیات علاوه بر آنکه از یک طرف از قابلیت های اینترنت محسوب می شوند از طرف دیگر معایب آن نیز شمرده میشوند هر فناوری جدید در کنار فواید تأثیرات و فاکتورهای منفی ای هم به دنبال دارد. زمانی به دلیل عدم گستردگی بهره گیری از رایانه و در بین عموم مردم و نیز کاربردی نشدن این موضوع ، توجهی به خطرات و معضلات  در کمین نشسته فناوری قرار نداشت اما باروی کار آمدن اینترنت و اتصال کاربران به شبکه های جهانی در نظر داشتن این مهم روز به روز ملموس تر گردید.


امروزه اینترنت جزیی از زندگی عمده ی بشر ها شده می باشد با این حال نبایداز خاطر برد که اینترنت یک سکه دو روست و اگر چه به کمک آن میتوان از سرعت و سهولت انجام خیلی از کارها لذت برد اما به خاطر خطراتی که به دنبال می آورد هشدار دهنده می باشد. یکی از عواملی که موجب گسترش هرزه نگاری شده می باشد ناشناخته ماندن افراد در آن می باشد. در شبکه وب افراد بدون اینکه ماهیت اصلی شان فاش گردد میتواند به انتشار اطلاعات اقدام کنند.


ارزان بودن هزینه های اتصال و بهره گیری از اینترنت در بسیاری از نقاط جهان عامل مهم دیگری در افزایش دسترسی به اینترنت و به تبع آن افزایش بهره گیری از محصولات هرزه نگاری می باشد.


 


2-1-3 انتشار آثار مستهجن و مبتذل از طریق ارتباطات الکترونیکی


این عنوان مجرمانه در ماده ی 10 قانون سمعی و بصری مورد جرم انگاری قرار گرفته می باشد در این ماده قانون گذار کوشش نموده می باشد تمامی خلاء های قانونی در ارتباط با فناوری های جدید را با وسیع کردن دایره ی شمول این ماده برطرف نماید با تصویب این ماده عملاً بحث هرزه نگاری در محیط سایبر مشمول قانون نحوه ی مجازات اشخاص که در امور سمعی وبصری  فعالیت غیر مجاز می نمایند مصوب 16/10/86 می گردد و پرونده ی موجود من جمله ایجاد سایت مبتذل یا مستهجن ، ایجاد وبلاگ مبتذل یا مستهجن ، برای دیگران ارسال ایمیل های غیر اخلاقی ارسال مولتی مدیا یا پیام های های تصویری غیر اخلاقی انجام منافی عفت با وسیله تهدید قرار دادن آثار مبتذل یا مستهجن از

هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه92برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.