ژانویه 28, 2021

پایان نامه ارشد رشته الهیات هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات

<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :


سلامت فرد وارد مي كند. يافته هاي پزشكان نشان مي دهد فردي كه مدام عصباني مي گردد ضربان قلب و فشار خون او افزايش مي يابد،ازاين طريق فشار مضاعفي بر قلب او افزايش مي يابد و به بيماري شريان اكليلي يا ايست قلبي مي انجامد. اضطراب، افسردگي،خشم و …دستگاه ايمني بدن را تضعيف مي كند و باعث آسيب پذيري در مقابل همه بيماري ها، از سرماخوردگي گرفته تا سرطان مي گردد.اين يافته ها به معني سركوب خشم نيست بلكه بايد آگاهي كامل نسبت به خشم خود داشته باشد و توانايي كنترل آن به مجرد شروع و همدلي با ديگران كنند. فشار رواني با تاثيري كه بر روحيه ي فرد مي گذارد، سيستم عصبي در معرض ساييدگي و از هم پاشيدگي قرار مي گيرد. كوچكترين ناراحتي تاثير مخربي بر روي سيستم اعصاب مركزي دارد.


افرادي كه بيمارند ولي در طول مداواي روي مهارت هاي هوش هيجاني خود كار مي كنند از بسياري از بيماري ها مانند كشنده ترين آن ها «سكته ي قلبي، سرطان»زودتر رها مي شوند واين مهارت نيز بازگشت به سلامت را سرعت مي بخشد.


افرادي كه از هوش هيجاني بالايي برخوردارند توان مقابله با مشكلات را دارند، تسليم مشكلات نمي شوند، به قضا و قدر الهي راضي اند،از سلامت جسم و سلامت روح و روان برخوردارند،از روابط اجتماعي بزرگسالاني خجول تبديل مي شوند كه علاقه اي به شروع ارتباط ندارند  و در بزرگسالي دشمن اجتماع مي شوند .


يکي از عوامل مؤثر در آسيب هاي اجتماعي هوش هيجاني می باشد. فردي که صرفا از نظر هوشبهر در مرتبه بالايي قرار دارد،  اما فاقد هوش هيجاني می باشد اين چنين فردي از نظر توانایی ذهنی ، چيره می باشد ولي در دنياي شخصي خويش ضعيف می باشد.


هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.