می 14, 2021

پایان نامه ارشد رشته مکانیک هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


-2-1 سنسورهای آلتراسونیک


سنسورهای آلتراسونیک در زمینه های متعددی مورد بهره گیری قرار می­گیرند. این سنسورها می­توانند برای شناسایی اشیا و اندازه گیری فواصل مورد بهره گیری قرار گیرند. بعنوان مثال تصویر نگاری آلتراسونیک (سونو گرافی) در پزشکی بهره گیری می­گردد و در تست های غیر محری محصولات برای شناسایی عیوب و فاصله انها بهره گیری می­گردد. نمونه طبیعی بهره گیری از امواج برای مواقعی که افراد داخل اتاق بیحرکت (نشسته یا خوابیده) هستند جواب نمی دهد و بدین جهت برای هوشمند کردن سیستم تبرید کارایی ندارند.


 


 


2-2-2 بهره گیری از دوربین وب کم (Webcam) و OpenCV (Open Source Computer Vision)


   یکی از مهمترین تکنولوزیهای تشخیص و شناسایی افراد که از مولفه بیومتریک بهره گیری شده می باشد سیستم شناسایی از طریق تشخیص چهره می­باشد که پس از موفقیت سیستم شناسایی از طریق اثر انگشت در چند سال اخیر جزء مهمترین تکنولوژیهای تشخیص بیومتریک به شمار می آید. این اهمیت و توسعه کاربرد به دو دلیل عمده زیر می­باشد:


الف- این سیستم شایستگی بهره گیری در کاربردهای مختلف امنیتی، پردازش تصویر، شناسایی اتوماتیک سریع و بدون دخالت شخص را دارد و سرعت پردازش را بالا و خطا را کاهش داده می باشد.


ب- با وجود سیستمهای بیومتریک قابل اعتمادی مانند تشخیص اثر انگشت و عنبیه چشم سیستم تشخیص چهره ارتباط عاطفی تری با کاربر ایجاد کرده و بدون تماس کامل عضوی از بدن با سیستم عملیات تشخیص انجام می­گیرد و القای اطمینان

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.