ژانویه 21, 2021

پایان نامه ارشد هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


1950 در چندین کشور ساخته شده می باشد. سیستم تبرید خورشیدی در تاشکند، اتحاد جماهیر شوروی در سال 1953 نصب گردید که می توانست 250 کیلوگرم یخ در هر روز تولید کند. در این سیستم از یک آینه سهموی به مساحت 10 متر مربع برای تمرکز تابش خورشیدی بهره گیری می گردد.


   توجه جدی به سیستم های تبرید خورشیدی از سال 1965، با در نظر داشتن کمبود منابع انرژی سوخت های فسیلی زیاد شده می باشد. سیستم های مبتنی بر لیتیم برمید و آب برای اهداف تهویه مطبوع توسعه یافته اند. اولین سیستم تهویه مطبوع خورشیدی در یک خانه خورشیدی آزمایشی در دانشگاه کوئینزلند، استرالیا در سال 1966 نصب گردید. بعد از آن، از سیستم انرژی آن را به عنوان یک پدیده شناخته شده در سال 1824 ذکر نمود. با این حال، دکتر جان گوری یک پزشک در فلوریدا یک دستگاه توسعه یافته در سال 1844 برای تولید یخ برای تسکین بیماران مبتلا به تب خود ساخت. این دستگاه برای هوای فشرده تا 2 اتمسفر بهره گیری می گردد. فشار و آب نمک برای تولید یخ در دمای7- درجه سانتیگراد مورد بهره گیری قرار گرفت. الکساندر کارنگی کرک در سال 1862 یک دستگاه خنک کننده چرخه هوا ساخت. در این سیستم از موتور بخار برای اجرای کمپرسور آن بهره گیری می گردد. با بهره گیری از افزایش نسبت تراکم از 6 تا 8 ، آقای کرک توانست درجه حرارت را به میزان کمی کاهش دهد. پل گیفورد در سال 1875 به نوع کامل باز ماشین آلات دست پیدا نمود. و بیشتر توسط تی بی، پلیسی، ای، هاسلم، هنری بل و جیمز کلمن بهبود یافته می باشد. فرانک آلن (Frank Allen) در نیویورک یک ماشین توسعه یافته چرخه بسته با بهره گیری از فشار بالا به مقصود کاهش میزان حجم جریان ساخت. این دستگاه “ماشین تراکم هوا” نامگذاری گردید. امروزه چرخه تبرید هوا تنها در هواپیمایی

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.