آوریل 14, 2021

پایان نامه در باره : بررسی ارتباط بین ابعاد آنتروپومتریک و نیم رخ ساختاری با آسیب‌های ورزشی دوندگان نخبه

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه ارتباط بین ابعاد آنتروپومتریک و نیم رخ ساختاری با آسیب‌های ورزشی دوندگان نخبه


تکه ای از متن پایان نامه :

1-1.  پای گود


ب)  ابعاد آنتروپومتریک:


– سن ، قد، وزن


– طول واقعی اندام تحتانی


– طول ران


– طول ساق


-زاویهQ


– عرض زانو


به مدت 5 سال در رشته دو و میدانی فعالیت داشته می باشد.


دونده سرعت[1]: مقصود دونده‌ای می باشد که در یکی از ماده‌های 100 ، 200 و یا 400 در رشته دو و میدانی در سطح کشوری فعالیت داشته باشد.


دونده استقامت[2]: مقصود دونده ایست که در یکی از ماده‌های 800 و یا  1500 متر در رشته دو میدانی فعالیت داشته باشد.


دونده نیمه استقامت[3]: مقصود دونده‌ای می باشد که در یکی از ماده‌های 3000 ، 5000 و یا 10000 متر در رشته دو و میدانی فعالیت داشته باشد.


زاویه [4]Q: زاویه Q زاویه بین خط اتصال خار خاصره‌ای قدامی فوقانی و مرکز استخوان کشکک با خط اتصال مرکز استخوان کشکک و نقطه میانی برجستگی درشت نی می باشد. زاویه نرمال برای مردان 10-14 و برای زنان 10-19 درجه گزارش شده می باشد [69].


افت ناوی[5] : حرکت استخوان ناوی به قسمت دیستال پا به علت کاهش درجاتی از قوس طولی که از طریق محاسبه اختلاف فاصله استخوان ناوی تا زمین در دو حالت با تحمل وزن و بدون تحمل وزن ارزیابی می‌گردد، که مقدار نرمال آن بین 5 تا 9 میلی متر می‌باشد و اگر بیشتر از 10 میلی متر باشد، به عنوان صافی کف پا در نظر گرفته می‌گردد، و در این پژوهش به عدد بدست آمده از اختلاف فاصله استخوان ناوی تا زمین در دو حالت با تحمل وزن و بدون تحمل وزن گفته می‌گردد، جزئیات اندازه‌گیری در فصل سه توضیح داده خواهد گردید [40،74].


زانوی پرانتزی[6] : یک اختلال در طرز قرار گرفتن پا می باشد، که در آن زانوها از هم فاصله گرفته درحالی‌که مچ پاها به هم چسبیده‌اند، در این حالت شکل ظاهری پاها به صورت کمان یا پرانتز می‌باشد. اندازه‌گیری فاصله زانوها، درجه و شدت این ناهنجاری را مشخص می‌کند. در این پژوهش به عدد به دست آمده از فاصله زانوها توسط کولیس گفته گردید، که جزئیات اندازه‌گیری در فصل سه توضیح داده خواهد گردید [71،9].


[1] Sprinter runner


[2] Semi-endurance runner


[3] Endurance Runners


[4] Q Angle


[5] nvavicular drop


[6] knee varus مطالعه ارتباط بین ابعاد آنتروپومتریک و نیم رخ ساختاری با آسیب‌های ورزشی دوندگان نخبه


برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد گروه تربیت بدنی: مطالعه ارتباط بین ابعاد آنتروپومتریک و نیم رخ ساختاری با آسیب‌های ورزشی دوندگان نخبه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.