می 10, 2021

پایان نامه رشته مکانیک هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


سنسورهای PIR برای تشخیص حركت از یك مفهوم اختلاف بین حضور و عدم حضور بهره گیری می‌كنند كه سبب می‌گردد بین حضور یك بشر با امواج RFI و EMF منتشره از منابع   این سنسورها اگرچه دارای قابلیت های زیادی برای شناسایی ورود و خروج افراد به محیطهای مورد نظر را دارند اما بیشتر برای سیستم های امنیتی و روشنایی مناسب می­باشند. لازمه یک سیستم هوشمند تبرید دانستن دمای اشیا و محیط می باشد که این سنسور این قابلیت را ندارد. مشکل دیگر این سنسور خطا در یافتن زاویه فرد می باشد. در واقع بدلیل تعداد کم زون های کاربردی آن فقط محدوده کمی از محیط تحت پوشش قرار گرفته و در صورت ثابت قرار گرفتن افراد در زون های مرده هیچ بازخوردی به سیستم تبرید نمی رسد.


 


2-2-4 بهره گیری از سنسور دماسنج مادون قرمزIR (Infra Red)


   سنسور دماسنج مادون قرمز دماسنجی می باشد که دما را به وسیله پرتو های ساطع شده از جسم براساس اصولی مشابه با سنسور PIR اندازه گیری میکند. با در نظر داشتن کاربرد این

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.