می 10, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


هوشمند تبرید مناسب هستند اما قیمت بالایی دارند (قیمت وارداتی آن حدود 5/4 میلیون تومان می­گردد). بنابر این با در نظر داشتن بودجه موجود سنسورMlx90614BCI  انتخاب گردید (قیمت وارداتی آن سیصد هزار تومان می­باشد). با انتخاب این سنسور و با در نظر گرفتن زاویه محدوده آن ، محیط مورد نظر2-4 الزامات طراحی سیستم هوشمند و جانمایی سنسور


آغاز بایستی محیطی برای انجام آزمایشات در نظر گرفته گردد تا بتوان تمام طراحی ها را مبنی بر این فضا انجام داد. فضای مورد آزمایش همانطور که قبلا ذکر گردید با در نظر داشتن میدان دید سنسور انتخاب شده می باشد. این فضا برای تشخیص وجود یا عدم وجود بشر یک اتاق 3*4 متر با ارتفاع سه متری می باشد.


همانطور که در جدول مشخصات و برگه اطلاعات سنسور انتخاب شده آمده می باشد ؛این سنسور مشخصات زیر را داراست:  • زاویه میان دید این سنسور 5 درجه می باشد یعنی هر چه فاصله جسم از سنسور بیشتر گردد کمتر در میدان دید این سنسور قرار می گیرد.
  • نسبت فاصله به قطر هدف این سنسور 4 به 1 می باشد یعنی یک جسم 25 سانتیمتری را در فاصله یک متری تشخیص می دهد. اگر جسم بزرگتر از قطر خال باشد بهتر و دقیق تر می باشد اما اگر جسم کوچکتر از قطر خال باشد سنسور دمای میانگین جسم و اطرافش را محاسبه کرده و نمایش می دهد.

   زیرا هدف یافتن بشر می باشد پس بایستی این فاصله را به گونه ای بهینه کنیم که بتواند فرد مورد نظر را بیابد. در این پایان نامه مبنای طراحی برای فردی با عرض 40 سانتی متر و قد 150 سانتی متر انجام می­گیرد. اگر تقریبا میانه فرد را در مرکز سنسور قرار دهیم آن وقت در

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.