ژانویه 21, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد درباره هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :


برخورد می‌نماید و تحدی و مباهله قرآنی قاطعانه‌ترین برخوردی می باشد که اظهار می‌نماید.


می باشد؛ به طوری که حریم و ارزش های دیگران مورد حمله قرار نگیرد. مرز روشنی بین قاطعیت و پرخاشگری هست. در پرخاشگری به قوانین دیگران تکریم نمی گذاریم و به احساساتشان بی توجهیم و حاصل آن چیزی غیر از کدورت در روابط بین فردی و افزایش تعارضات نیست،در حالی که قاطعیت موجب استحکام روابط ما، کاهش استرس  و ایجاد تکریم متقابل می گردد، ما حق داریم:درخواستی که از ما می گردد نپذیریم و به آن نه بگوییم،افکار و عقاید و احساساتمان را در صورت تمایل اظهار کنیم. برای ابراز قاطعانه ی نظراتمان نیاز داریم خود درمورد آن چیز که می گوییم مطمئن باشیم. صحبت خود را با لحنی محکم، محترمانه  و مطبوع اظهار کنیم. وقتی سؤال یا درخواستی از ما می گردد، اگر در مورد پاسخمان مطمئن نیستیم، یا در مراحل تمرین قاطعیت هستیم، می توانیم پاسخ خود را به زمان مشخص دیگری موکول کنیم تا بتوانیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم.[1]


2-1-1-2-3- اهمیت مهارت ابراز وجود


برای بعضی بشر ها گرفتن حق کار بسیار دشواری می باشد.ابراز وجود نقطه ی مقابل شهامت نداشتن می باشد. مهارت ابراز وجود توانمندی های بالقوه ی شخص را نمایان می کند و در نهایت باعث رضایت از خویش و افزایش اعتماد به نفس می گردد. آموزش ابراز وجود برای رفع اضطراب های حادث از روابط اجتماعی متقابل افراد بسیار کاربرد دارد. مثلا اضطراب ناشی از عدم توانایی فرد در ارائه نظرات خود به[1].مهدوي،نيلوفر،مهارت زندگي،تهران،نشر قطره،1388،ص38.


 


هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.