ژانویه 22, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد درباره واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


گروه­هایی کار واژه­گزینی را حتی با نام آکادمی یا فرهنگستان شروع کرده­بودند. به هر حال، مطالعۀ مقاله­های منتشر­شده تا این تاریخ گویای حالت بهت­زدگی در جامعۀ فرهنگی ماست. در این دوران زبان ما مواجه می باشد با غلبۀ زبانی دیگر که بسیار رساتر می باشد و جامعۀ ما آمادگی برخورد با این زبان غالب را ندارد.


2-7-3. خودیافت


پروراندن زبان مهذب و رسا براي بيان انديشه‌هاي علمي و ادبي و ايجاد انس با مأثر معارف تاريخي در نسل كنوني و نسل‌هاي آينده، 3. رواج زبان و ادب فارسي و گسترش حوزه ي قلمرو آن در داخل و خارج از كشور، 4. ايجاد نشاط و بالندگي در زبان فارسي به تناسب مقضيات زمان و زندگي و پشرفت علوم و فنون بشري با حفظ اصالت آن. این عوامل دست به دست هم می­دهند و به نثر علمی جدید استحکام نسبتاً مطلوبی می­بخشند. انتشار بیش از 700 عنوان کتاب با شمار دو میلیون، نشانگر این تحول زبانی می باشد. در این دوره با شناخت کامل مشکل، برای رفع آن راهی در پیش گرفته می­گردد که توأم با موفقیت بوده­می باشد. البته این کوشش­ها را بایستی به منزلۀ پژوهش موردی تلقی نمود. این جامعه می باشد که بایستی این راه را با گستردگی کامل ادامه دهد. ادامه گستردۀ این راه از طریق مرکز نشر دانشگاهی ممکن نمی­نماید. بایستی دید که آیا فرهنگستان زبان و ادب فارسی (فرهنگستان سوم) در این امر موفق خواهد گردید.
واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.