ژانویه 16, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مکانیک هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


ترمیستورها از قطعات حرارتی یا سنسورهاي حرارتی بسیار متداول در صنعت هستند که شبیه به RTD با تغییر درجه حرارت ، مقدار مقاومتشان تغییر می کند ، اما تفاوت اصلی بین RTD و ترمیستوردر این می باشد که مقدار مقاومت RTD با افزایش درجه حرارت افزایش می یابد اما در ترمیستور کا ملاً بر عکس، با تغییر درجه حرارت مقدار مقاومت آن کاهش پیدا می کند و در واقع ضریب حرارتی آن منفی می باشد و تفاوت دیگر آن در این می باشد که مقدار تغیرات مقاومت داخلی ترمیستور در اثر تغییرات دما نسبت به RTD بیشتر می باشد و در اثر تغییر دما، مقاومت داخلی آنها بیشتر تغییر می کند .


ترمیستور هایی با ضریب مثبت نیز در بازار موجود هستند، اما نوع منفی آنها بیشتر کاربرد دارد.


رفتن قیمت انرژی در سال های اخیر، بهره گیری از سیستم خنک کننده ای که مصرف انرژی کمتری داشته باشد در اولویت قرار گرفته می باشد. این موضوع به همراه پدیده گرم شدن زمین یا اثر گلخانه ای، مهندسین و محققان را به سمت بهره گیری از سیستم های با مصرف انرژی و آلودگی کمتر سوق داده می باشد. یکی از راه حل های کاهش مصرف انرژی، هوشمند سازی سیستم های تهویه مطبوع و تبرید موجود می باشد. در این روش با اضافه کردن سنسور های مناسبی به سیستم های تبرید موجود، علاوه بر هوشمند سازی سیستم تبرید و کاهش مصرف انرژی، قیمت دستگاه های تبرید موجود (اعم از کولر آبی یا کولر گازی) تغییر زیادی نخواهد نمود]13[.


   در این پایان نامه سیستمی طراحی و ساخته می گردد که برای هوشمند سازی سیستم های تبرید موجود در کشور قابل بهره گیری می باشد. این سیستم مبتنی بر بهره گیری از یک سنسور دماسنج مادون قرمز می باشد که توانایی تشخیص افراد در محیط مورد نظر را داشته باشد و در صورت وجود آنها سیستم تبرید را روشن کند. سیستم های تبرید خودکار موجود بر

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.