ژانویه 21, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز 


تکه ای از متن پایان نامه :


تبرید بسته برای تولید یخ به وسیله اتر تحت مکش را نشان می دهد[1].


کمپرسور دی اکسید کربن نیاز به فشار حدود 80 اتمسفر داشت و در نتیجه ساخت و ساز آن بسیار سنگین بود. لینده در سال 1882 و لاو در سال 1887 کوشش کردند تا سیستم های مشابهی در ایالات متحده آمریکا بسازند. سیستم دی اکسید کربن یک سیستم بسیار امن می باشد و تا سال 1960 در کشتی ها برای تبرید مورد بهره گیری قرار می گرفت. رائول پیکتت با بهره گیری از مبرد گوگرد دی اکسید (SO2) در همان زمان این سیکل را درست نمود اما فشار آن به اندازه ای بود که هوا به درون آن نشت می نمود. پالمر در سال 1890 از اتیل کلرید (C2H5Cl) در کمپرسور های دوار بهره گیری نمود. او برای کاهش اشتعال پذیری اتیل کلرید ، آن را با برومو اتان (C2H5Br) مخلوط نمود. ادموند کپلند و هری ادواردز در سال 1920 از ایزو بوتان در یخچال فریزرهای کوچک بهره گیری نمود. آنها در سال 1930 مبرد را با مبرد متیل کلرید (CH3Cl) جایگزین کردند[3].


   یخچال فریزر خانگی با بهره گیری از یخ طبیعی (جعبه یخ خانگی) در سال 1803 اختراع گردید و برای تقریبا 150 سال بدون تغییر زیادی مورد بهره گیری قرار گرفت.  کوشش ها، به مقصود توسعه یخچال و فریزر خانگی با بهره گیری از سیستم های مکانیکی از سال 1887 شروع گردید. یخچال و فریزر مکانیکی خانگی اولیه پر هزینه بودند، و نیز به صورت خودکار نبودند و خیلی قابل اعتماد نبودند. با این حال، توسعه یخچال فریزر مکانیکی خانگی در مقیاس بزرگ بود اما توسعه کمپرسورهای کم بود. شرکت جنرال الکتریک برای اولین بار یخچال و فریزر های خانگی را در سال 1911 معرفی نمود، یخچال های مکانیکی خانگی در سال 1918 در ایالات متحده

هوشمند سازی یک سیستم تبرید بوسیله سنسور مادون قرمز93برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.