می 14, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هوش هیجانی و مولفه های آن از نگاه قرآن و روایات


تکه ای از متن پایان نامه :


افرادي كه مهارت هيجاني دارند در هر حيطه‌اي از زندگي ممتازند؛ خواه در روابط عاطفي و صميمانه، خواه در فهم قواعد ناگفته‌اي كه در خط مشي سازماني به پيشرفت مي‌انجامد، و چه در آموزش، تربيت فرزند و مسائل خانواده و چه در بخش سلامت روان و شخصيت. هوش هيجاني به عنوان يك پديده مورد توجه، نه تنها جنبه تئوريك روان‌شناختي دارد، بلكه با ارتقاي آن در ميدان اقدام مي‌توان پاسخ‌هاي مناسبي براي بسياري از مشكلات نهفته زندگي يافت. اگر بشر از هوش هيجاني بالايي بهره‌مند باشد، مي‌تواند با چالش‌هاي زندگي فردي و اجتماعي خود، بهتر سازگار گردد و هيجان‌هاي خود را به گونه‌اي مؤثر مديريت كند.


هوش هیجانی پیش بینی کننده موفقیت افراد در زندگی و نحوه برخورد مناسب با استرس هاست.پرورش و رشد هوش هیجانی ازاهمیت زیادی برخوردار می باشد.افرادی که از نظر هوش هیجانی در سطح بالاتری هستند.


تحقیقات نشان داده می باشد که ویژگی های زیر را دارا هستند:


1-  یادگیرندگان بهتری هستند.  • معضلات رفتاری کمتری دارند.
  • هیجان های خود را به خوبی اظهار می کنند.


-شريفي،محمد رضا. مهارت هاي زندگي در سيره ي نبوي. مشهد: قدس رضوي.ششم:1388.


-شجاعي،محمد صادق.توكل به خداراهي به سوي سلامت خود و سلامت روان.قم:موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ره،مركز نشر. دوم:1385.


-باقريان،محمد.تصميم گيري حكيمانه. با همکاری حسن عابدی و دیگران. تهران:  مرکز آموزش مدیریت دولتی.اول: 1380 .
هوش هيجاني و مولفه هاي آن از نگاه قرآن و رواياتبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.