ژانویه 25, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد واژه های دانشگاهی آکادمیک و نقش آنها در درک مطلب متون دانشگاهی

1 min read
<![CDATA[]]>

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :واژه های دانشگاهی آکادمیک و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهی


تکه ای از متن پایان نامه :


  1. همین دلیل، یکی از مهم­ترین محدودیت­های پژوهشگر، یافتن منابع مفید و قابل­دسترس بود.
  2. با در نظر داشتن نقشی که واژه­های دانشگاهی در درک مطلب متون دانشگاهی دارند، این سؤال به ذهن نگارنده متبادر گردید که برابر نهاد فارسی این واژه­ها چه تأثیری در درک مطلب متون دانشگاهی به زبان فارسی خواهند داشت. آغاز نظر بر این بود که پس از مطالعه میزان انطباق این واژه­ها با واژه­های مورد بهره گیری در متون فارسی دانشگاهی، تأثیر آنها را در درک مطلب دانشجویان خارجی مطالعه نماید، اما به دلیل عدم همکاری مؤسسه­های دارای دانشجوی خارجی، به ویژه دانشگاه بین­المللی قزوین، و محدویت زمانی اجرای پژوهش، چاره­ای غیر از آن نبود که از این بخش صرف­نظر نموده و به تهیۀ فهرستی از برابرنهادهای واژه­های دانشگاهی کاکس­هد (2000) اکتفا کنیم، لذا عنوان پایان­نامه بر اساس این تصمیم انتخاب شده بود.

1-10. ساختار پژوهش


پژوهش حاضر مشتمل بر پنج فصل می باشد. در فصل اول (کلیات)، اظهار مسئله، اهمیت و هدف پژوهش، پرسش­ها و فرضیه­های پژوهش و روش پژوهش اظهار شده­می باشد. فصل دوم شامل بخش­هایی زیرا اهمیت واژه، واژه­های پایه و تعریف و انواع آن، یادگیری واژه و اصول و روش­های آموزش آن، مرحله­های تحول نثر فارسی و مانند این­هاست. فصل سوم به طور مفصل به معرفی جامع و کامل فهرست واژه­های دانشگاهی کاکس­هد (2000) می­پردازد. در


واژه های دانشگاهی(آکادمیک) و تأثیر آنها در درک مطلب متون دانشگاهیبرای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه]]>

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.